Izvor: Blic, 23.Jan.2011, 14:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Marš za smenu premijera u Tunisu
Više stotina demonstranata iz unutrašnjosti Tunisa stiglo je danas u prestonicu Tunis da bi se pridružili aktivistima koji traže ostavku premijera Mohameda Ganučija i njegovog kabineta.
Demonstranti su juče počeli marš, pod nazivom "Karavan slobode”, iz Menzela Buzeina, grada iz kojeg potiče prva žrtva pobune u decembru, koja je dovela do smene predsednika Ben Alija pre deset dana, prenosi Bi-Bi-Si (BBC).
Organizatori marša poručuju da će nastaviti >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da sede ispred vladinih ustanova u prestonici sve dok ministri povezani sa svrgnutim predsednikom ne siđu s položaja. Ganuči je obećao da će se povući posle izbora, koji treba da budu održani u roku od šest meseci.
Glavni radnički sindikat u Tunisu podržao je "Karavan slobode”, a protestu su se pridružili čak i neki policajci koji su branili režim svrgnutog predsednika.
Vlasti navode da je tokom nereda koji su doveli do smene na vrhu poginulo 78 ljudi, mada UN iznose podatak o više od 100 žrtava. Zvaničnici su obećali da će ispitati okolnosti smrti svih žrtava. Nedelja je poslednji dan zvaničnog perioda žalosti za poginulima.














