Maliki: Iskoreniću Al Kaidu

Izvor: B92, 08.Jan.2014, 15:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maliki: Iskoreniću Al Kaidu

Bagdad -- Premijer Iraka Nuri el Maliki obećao je danas da će iskoreniti Al Kaidu, istakavši da je siguran u pobedu.

Iračka vojska se priprema za ofanzivu protiv sunitskih islamističkih ekstremista u gradu Faludža.

U televizijskom obraćanju naciji, Maliki je zahvalio međunarodnoj zajednici za podršku u borbi protiv Al Kaide i pozvao je članove i pristalice te terorističke mreže da se predaju, obećavši im pomilovanje, prenela je agencija Rojters.

SAD >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su početkom ove sedmice saopštile da će Iraku u najbržem roku isporučiti vojnu opremu, uključujući bespilotne letelice i rakete, ali su isključile mogućnost slanja američkih vojnika nazad u Irak, dve godine od povlačenja SAD iz te zemlje.

"Podrška...nam daje samopouzdanje da se krećemo u pravom smeru i da će rezultat biti jasan i odlučan: iskorenjivanje ove korumpirane organizacije", rekao je Maliki.

Maliki je rekao da će Irak da nastavi borbu, jer veruje da su Al Kaida i njeni saveznici "đavoli".

Borci grupe povezane sa Al Kaidom, Islamska država Irak i Levant, preuzela je kontrolu nad iračkim gradom Faludža i još jednim gradom u zapadnoj provinciji Anbar prošle sedmice.

Iračka vojska rasporedila je tenkove i artiljeriju oko Faludže od utorka, a lokalni plemenski lideri nastoje da ubede ekstremiste da napuste grad kako bi se izbegla ofanziva i razaranje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.