Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Maj.2020, 19:28
Mali broj mališana se vratio u vrtiće
Predškolska ustanova "Radosno detinjstvo", početkom ove nedelje otvorila je svoja vrata za decu. Otvorena su za sada 62 objekta od njih 70.
U vrtiću od ove nedelje, mogu da budu samo ona deca čiji roditelji moraju da obavljaju posao u sedištu firme, kao i ona koja su od pedijatra dobila potvrdu da su zdrava i da su redovno vakcinisana.
Za sada, više ima roditelja koji su se odlučili da po njihovoj volji deca još uvek ne borave u kolektivu. Iako trenutno mali procenat >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dece ide u vrtiće, iz Predškolske ustanove kažu da u narednom preriodu ipak očekuju veći odziv mališana.
Podsetimo, za ulazak u objekte Radosnog detinjstva važe posebne mere predostrožnosti, a kako bi se i deca upoznala sa njima nedelju dana pre otvaranja vrtića vaspitači su napravili dva mala filma, koja su poslata svim roditeljima putem viber grupe,u kojem su pozdravili decu i predočili im da će njihov novi izgled podrazumevati nošenje maske, rukavica i vizira.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







