Majka: Beba slučajno ispala u WC

Izvor: B92, 29.Maj.2013, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Majka: Beba slučajno ispala u WC

Peking -- Majka bebe koja je spašena iz kanalizacione cevi na istoku Kine, kaže da joj je beba slučajno upala u WC šolju, kada se, bez znanja ikoga, porodila u kupatilu.

Kako prenose lokalni mediji, majka novorođenčeta izvađenog iz kanalizacione cevi sama je alarmirala nadležne službe i bila je prisutna tokom dvosatnog spasavanja bebe, ali u početku nije htela da prizna da je ona majka deteta sve dok se nije suočila sa policijom.

Mediji pišu da je policija postala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sumnjičava kada je pronašla igračke i krvavi toalet papir u iznajmljenoj sobi 22-godišnje žene u zgradi na istoku Kine u kojoj je beba u subotu pronađena. U izveštajima se navodi da je majka, kojoj su dali pseudonim Ksiao Fei, shvatila da je trudna tek u trećem mesecu i da je od tada počela da skriva svoje stanje, prenosi Mondo.

Ona je policiji rekla da se suočila sa ocem koji nije želeo da prizna dete, a da zbog nemaštine nije imala novca za abortus pa je moral da se porodi u kupatilu u stambenoj zgradi u kojoj je živela. Ona je izjavila i da je nakon što je počela da oseća bolove otrčala u kupatilo i prodila se, a da je beba slučajno skliznula u wc šolju.

Video snimak broj 59, koja ja je tako nazvana po broju inkubatora u kome se nalazi u bolnici, prikazan je na kineskim vestima i sajtovima u ponedeljak uveče, a kasnije je preuzet širom sveta.

Posle majčinog navodnog priznanja nije jasno da li je ona nameravala da napusti bebu, zato što je rekla da je bila očajna i nije znala šta da radi, prenosi AP.

Predstavnik javne bezbednosti okruga Zejeng Puijang je rekao za britanski "Telegraf" da je zbog medijske hajke bebina majka u emotivnom rastrojstvu, a to dodatno pojačava i to što nije u braku.

Naime, vest o ovom slučaju naišla je na osudu u javnosti. Mnogi ljudi su došli u bolnicu i doneli pelene, odeću za bebu, mleko u prahu, a neki su se nudili i da usvoje dete.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Bez optužbe zbog "bebe iz čučavca"

Izvor: B92, 30.Maj.2013, 09:30

Peking -- Kineske vlasti neće podići optužnicu protiv majke čija je beba spasena iz kanalizacione cevi, jer je zaključeno da je novorođenče tamo slučajno dospelo...Novorođeni dečak je posle dvočasovnih napora vatrogasaca i medicinskog osoblja spasen iz kanalizacione cevi ispod toaleta, a njegova...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.