Ljubljana: Iz osvete se zakucao u policijski automobil i ubio policajca

Izvor: Blic, 08.Jul.2015, 23:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ljubljana: Iz osvete se zakucao u policijski automobil i ubio policajca

Policija u Sloveniji podnela je krivičnu prijavu protiv muškarca koji je nedaleko od LJubljane namerno udario u policijski automobil i ubio jednog policajca, a drugog povredio.

Ime muškarca (43) nije objavljeno, a mediji navode da je reč o suprugu službenice Ministarstva spoljnih poslova Slovenije.

Prema navodima iz policije, muškarac je i ranije bio prijavljivan zbog nasilja u porodici.

On je 4. jula lažno prijavio porodičnu svađu, pa je pored puta >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sačekao policijski automobil koji je krenuo na intervenciju.

Tom prilikom direktno se zaleteo u policijsko vozilo jer je želio da se osveti policiji zbog ranijih postupaka.

U sudaru je jedan policajac poginuo, drugi je povređen, a nasilnik je zadobio teške povrede.

Na teret mu je stavljeno ubistvo i pokušaj ubistva, rečeno je u policiji.

Nesreća se dogodila na putu Ljubljana - Ig.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.