Izvor: Vesti-online.com, 19.Avg.2011, 10:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Libijski premijer: Vreme je za primirje
Libijski premijer Bagdadi Mahmudi izjavio je da je došlo vreme za neodložnan prekid vatre u zemlji i da je rešenje sukoba mirnim putem moguće.
"Došlo je vreme za neodložan prekid vatre. Spremni smo da započnemo dijalog i da odmah stavimo tačku na krizu", rekao je Mahmudi novinarima.
Mahmudi je dodao da je prethodnih dana bilo nekih "kontakata u iznalaženju što skorijeg političkog rešenja".
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
"Ako ste za rešenje mirnim putem, imaćete narednih dana dobre vesti", kazao je on, prenela je agencija AFP.
Nešto ranije, libijski pobunjenici su, posle četvorodnevene bitke sa snagama Moamera Gadafija, slavili zauzimanje Sabrate, grada koji se nalazi na priobalnom putu između granice sa Tunisom i Tripolijem.
Zauzimanjem Sabrate pobunjenici su dodatno pojačali kontrolu nad linijama snabdevanja iz Tunisa prema prestonici Tripoliju.
Pobunjenici su ranije preuzeli kontrolu nad rafinerijom u luci Zavija i gradom Garijan, koji se nalazi na oko 80 kilometara južno od Tripolija.
Nastavak na Vesti-online.com...





