Lažna uzbuna u Belgiji

Izvor: Mondo, 22.Feb.2018, 16:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lažna uzbuna u Belgiji

Belgijska policija blokirala je danas deo predgrađa Brisela. Bila blokirana zgrada u kojoj se sumnjalo da se nalaze dva naoružana muškarca. Srećom, uzbuna je bila lažna.

Policijska blokada dela Brisela koja je organizovana posle nekoliko zabrinjavajućih svedočenja o mogućem ubistvu završena je posle podne, a istražitelji nisu pronašli ništa sumnjivo, saopštilo je tužilaštvo glavnog grada Belgije.

"Temeljno su pretresene sve zgrade u kojima je navedeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da je možda počinjen zločin i gde nam je rečeno da su naoružani ljudi", navelo je tužilaštvo i dodalo da ništa nije sumnjivo pronađeno i da je operacija završena.

Belgijski mediji navode da je postojala mogućnost da se naoružana osoba, ili, prema pisanju pojedinih izvora, dve naoružane osobe, kriju u zgradi u opštini Forest.

Fotograf Rojtersa javio je s lica mesta da je policija zatvorila ulicu na jugu Brisela u okviru velike bezbednosne operacije, u koju su bile uključene specijalne oružane jedinice.

Incident se dešavao nedaleko od lokalne osnovne škole.

Belgian media reports at least on armed man is holed up in a building in Brussels pic.twitter.com/2iL0LzRHCZ

— Sky News (@SkyNews) February 22, 2018

Na fotografijama AP objavljenim na televiziji vide se naoružani policajci, koji se kriju iza zgrada i nadgledaju krov zgrade u opštini Forest, dok ih nadleće policijski helikopter.

Foto: AP Photo

Osumnjičeni za terorističke napade u Parizu u novembru 2015. godine Salah Abdeslam krio se u Forestu, a uhvaćen je tokom razmene vatre s policijom u obližnjem stanu.

Teroristu Abdeslama odala velika pica

Za sada nema nagoveštaja da je današnji incident povezan s terorizmom.

Policija nije odmah bila dostupna za komentar incidenta, koji je počeo u vreme ručka.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.