Kvadrat kuće u Dubrovniku 13.500 evra!

Izvor: Blic, 28.Jul.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kvadrat kuće u Dubrovniku 13.500 evra!

Kvadartni metar kuće koja se nalazi na dubrovačkim zidinama procenjen je na čak 13.500 evra, što čini taj objekat najskupljim u Hrvatskoj, piše Jutarnji.hr.



Kuću, koja ima odličan položaj, jer ima pogled na Lokrum i more, kupiće "Društvo prijatelja dubrovačke starine", od vlasnice Kate Popović koja je za 44 kvadrata prvo tražila čak 680.000 evra.

Prošle godine, gradske vlasti, koje imaju pravo prvenstva u kupovini odbile su da daju ponudu za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ovu kuću. Međutim, pomenuto udruženje, koje je procenilo da se radi o vrlo važnom objetku na gradskim zidinama, ušlo je u pregovore sa vlasnicom dogovorivši se za iznos od 590.000 evra.

Jutarnji.hr dodaje da će u tom stambenom objektu sada najverovatnije biti otvoren ugostiteljski objekat.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.