Izvor: Blic, 30.Jun.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kučanu doživotni mandat šefa države
Kučanu doživotni mandat šefa države
LJUBLJANA (Beta) - Pokret 'Zvezda' (pokret za bezbedno, socijalno i demokratsko društvo), do sada nepoznat slovenačkoj javnosti, poslao je otvoreni poziv građanima, političkim strankama, parlamentu i medijima da se Ustav Slovenije promeni tako da Milan Kučan može da bude predsednik Republike 'bez ograničavanja mandata'.
Slovenačkom predsedniku i najpopularnijem Slovencu, krajem 2002.godine ističe drugi i poslednji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << petogodišnji mandat. Milan Kučan je do sada na česta pitanja novinara šta namerava da radi posle isteka mandata odgovarao lakonski: 'Ne znam'.
'Zvezda' konstatuje da su 'samostalnost i nezavisnost Slovenije, njena demokratizacija i svestrani napredak u najvećoj meri posledica dalekovidosti, hrabrosti i tolerantnosti Milana Kučana'.
'Zvezda' apeluje da se promenom ustava obezbedi njegov trajni mandat i poziva svu 'demokratsku javnost, patriote, i sve one kojima nije svejedno kakva će biti budućnost Slovenije', da izraze plebiscitarnu podršku i pridruže se u akciji skupljanja 500.000 potpisa za promenu ustava'.








