Kralj vratio 551 pasoš državljanima Bahreina

Izvor: RTS, 21.Apr.2019, 16:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kralj vratio 551 pasoš državljanima Bahreina

Kralj Bahreina, Hamad bin Isa el Halifa vratio je državljanstvo 551 osobi. Njima su državljanstvo oduzeli sudovi te države u Persijskom zalivu, saopštila je državna agencija BNA, prenosi Rojters.
Rojters navodi da je od ustanka iz 2011. godine, Bahrein, u čijim vodama je smeštena američka Peta flota, procesuirao stotine demonstranata na masovnim suđenjima. 

Kako se navodi, Bahrein >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je 2011. godine zabranio i glavne opozicione grupe i opozvao državljanstvo stotinama žitelja te države.  
Većina vodećih opozicionih ličnosti i aktivista za prava su zatvoreni ili su pobegli u inostranstvo, navodi Rojters.
Britanska aktivistička grupa "Bahreinski institut za prava i demokratiju" je saopštila da je 990 ljudi izgubilo državljanstvo u Bahreinu od 2012. godine.
Sud u Bahreinu je u utorak lišio 138 osoba njihove nacionalnosti zbog optužbi u vezi sa terorizmom.
U saopštenju BNA nije precizirano koje su to osobe kojima je vraćeno državljanstvo, niti u kojim suđenjima su učestvovali.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Bahrein: Kralj vratio državljanstvo 551 osobi

Izvor: B92, 21.Apr.2019

Manama -- Kralj Bahreina, Hamad bin Isa Al Kalifa vratio je državljanstvo 551 osobi kojoj je ono bilo oduzeto, prenela je danas državna agencija BNA...Bahreinski sud je u utorak oduzeo državljanstvo od 138 osoba osumnjičenih za terorizam, a UN su osudile taj potez...Od ustanka 2011. godine Bahrein...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.