Izvor: B92, 19.Jan.2010, 16:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kraft kupio britansku čokoladu

London -- Najveći britanski proizvodač čokolade, Kadberi, prihvatio je ponudu o preuzimanju americkog prehrambenog dzina, Kraft Fuds za 19 milijardi dolara.

BBC je objavio da je upravni odbor britanske firme prihvatio Kraftovu "poboljšanu ponudu posle napetih pregovora". U novoj je ponudi americka kompanija ponudila 840 penija za akciju Kadberija, u odnosu na prethodno ponuđen 761 peni.

Sporazumu je prethodila ogorčena bitka u kojoj je Kadberi, koji zapošljava 5.600 ljudi u Britaniji i 40.000 širom sveta, uporno odbijao Kraftovu ponudu nazivajući je potcenjivačkom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.