Izvor: Blic, 18.Okt.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koreja pravi A bombu
Koreja pravi A bombu
VAŠINGTON (AP) - Američki zvaničnici su saopštili da je Severna Koreja priznala da je razvijala tajni program nuklearnog naoružanja, što je direktno kršenje sporazuma potpisanog 1994. kojim se zvanični Pjongjang obavezao da će 'zamrznuti' sva istraživanja na ovom polju.
Ovaj sporazum je doprineo porastu nade da će Korejsko poluostrvo ostati očišćeno od nuklearnog oružja, međutim te nade su za sada splasnule a odnosi Severne >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Koreje i SAD su 'vraćeni na početak'. Dve zemlje su pre dve nedelje nastavile seriju razgovora na visokom nivou, prvi put posle dve godine. Tokom ovih razgovora zvaničnici Severne Koreje su obavestili predstavnike SAD o svojim planovima za izgradnju nuklearnog naoružanja, saopšteno je u Beloj kući. Ričard Baučer, portparol Bele kuće izjavio je da će se Vašington konsultovati sa saveznicima Japanom i Južnom Korejom, kao i sa Kongresom o preduzimanju daljih koraka.






