Kina: 16 rudara zarobljeno u vodi

Izvor: B92, 05.Jul.2012, 18:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kina: 16 rudara zarobljeno u vodi

Peking -- Šesnaest rudara je više od 24 sata zarobljeno u poplavljenom rudniku uglja na jugu Kine, i ne zna se da li su živi.

Kineski servis za vesti (CNS) je javio da su spasioci tokom popodneva ispumpali vodu iz okna rudnika Leijang i da su uspostavili dotok vazduha.

Međutim, ništa nije rečeno o stanju rudara.

CNS navodi da uprava rudnika u provinciji Hunan nije izvestila vlasti o nesreći u predviđenom roku.

Uprave kineskih rudnika često pribegavaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << neprijavljivanju kako bi kupile vreme i izbegle kažnjavanje. One ili same krenu da spasavaju rudare, ili naprosto prikriju nesreću.

Rudnici obično bivaju poplavljeni kad rudari buše u napuštenom oknu za koji je dopušteno da se napuni vodom.

Kineski rudnici su najnebezbedniji na svetu, mada je stopa smrtnosti u poslednje vreme opala.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.