Izvor: Vostok.rs, 27.Apr.2016, 13:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kijevske snage napale 248 puta teritoriju DNR
Tokom večeri i jutra kijevske snage su povremeno napadale jasinovatski punkt.
Iz pravca Donjecka i Makejevke čule su se eksplozije.
Tokom noći čuli su se rafali u Putilovki, Spartaku i Donjeckom aerodromu.
U Gorlovki su se čule eksplozije iz pravca jasinovatskog punkta.
Prema saopštenju Ministarstva odbrane DNR kijevske snage su za protekla 24 sata 248 puta napale teritoriju DNR. Najintenzivnije su napadali Sahanku, Jasinovatu, Dokučaevsk, Elenovku i Petrovski rejon Donjecka. Tokom napada granatirali su civilne ciljeve između ostalih i dečiji internat u Trudovskom rejonu Donjecka.
Izviđači DNR saopštavaju da na svim delovima fronta, Mariupoljskom, Donjeckom i Gorlovskom regularne jedinice ukrajinske vojske zamenjuju pripadnici nacističkih bataljona.
Prema saopštenju Narodne milicije LNR situacija u zoni odgovornosti LNR nije se bitno izmenila i ostaje napeta sa očekivanjem napada. Tokom proteklog dana evidentirana su dva napada od strane kijevskih snaga na naselje Kalinovka.
Narodna milicija saopštava da su se u naselju Stanica Luganska pojavila dva automobila sa oznakama «Ajdar» i «Tornado». Iz njih su izašli uniformisani ljudi za koje se pretpostavlja da su pripadnici Desnog sektora pošto imaju crveno crne oznake na uniformama.
Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut
srb.news-front.info
















