Izvor: Blic, 04.Mar.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Keri juri Buša
Keri juri Buša
VAŠINGTON - Senator Džon Keri uspeo je da iz trke za izbor kandidata demokrata za predsednika potisne svog poslednjeg rivala Džona Edvardsa tako da je sada već izvesno da će se na izborima u novembru nadmetati sa republikanskim kandidatom, sadašnjim predsednikom Džordžom Bušom.
Keri (60), senator iz Masačusetsa, osvojio je većinu glasova delegata u devet od 10 saveznih američkih država. On je do sada dobio podršku ukupno 1.151 delegata >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << iz 10 država sa oko 94 miliona ili jednom trećinom ukupnog stanovništva SAD. To je više od polovine od potrebnih 2.162 glasova delegata za nominaciju na nacionalnoj konvenciji stranke ovog leta.
Senator iz Masačusetsa, kome je u međuvremenu čestitao Buš, odmah se, posle dobrih rezultata, usredsredio na predsedničke izbore 2. novembra, izjavivši da je 'borac' koji će izazvati predsednika u nizu pitanja.
'Moja poruka ne može biti jasnija, širom naše zemlje, Amerika se menja', poručio je Keri pristalicama u Vašingtonu i dodao sa jedinstvenom Demokratskom partijom mogu pobediti na izborima.









