Izvor: B92, 31.Maj.2013, 14:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jerusalim: Poruke mržnje na crkvi
Tel Aviv -- Poruke mržnje otkrivene su na jednoj od najpoznatijih crkava u Jerusalimu, koju inače često obilaze hodočasnici.
Policija je odmah pokrenula istragu da pronadje vandale, saopštio je policijski portparol Miki Rozenfeld i precizirao da se radi o Crkvi uspenja, podignutoj na mestu gde je po verovanju mnogih hrišćana preminula Bogorodica Marija.
Uz slogane: "Hrišćani su majmuni, generacija sluga", ispisane su i reči koje bi mogle da navedu na sumnju da iza >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << toga stoje ekstremni jevrejski naseljenici koji slične poruke ispisuju na džamijama.
Oni to čine u znak protesta zbog politike Izraela, koju ponekad smatraju propalestinskom ili u znak odmazde za palestinske napade. Ispisivali su ih čak i kada su pokušali da napadnu izraelske vojne baze.
Danas su ispred crkve zatečene probušene gume na parkiranim vozilima i na njima ispisane takođe poruke mržnje, kao i naziv jednog divljeg jevrejskog naselja Havat Maon, prenose izraelski mediji. Na obližnjem groblju, u okviru crkve, pisalo je: "Isus je majmun".
U sredu su vandali obeležili 30 dana od ubistva jednog jevrejskog naseljenika, oštetivši palestinska vozila u istočnom Jeruslimu i u palestinskim selima na okupiranoj Zapadnoj obali.
Latinska patrijaršija u Jerusalimu je osudila današnji napad, označivši ga sramnim pokušajem da se podrije koegzistencija između različitih vera.












