Izvor: Blic, 30.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Japanka najlepša na svetu
Rijo Mori, dvadesetogodišnja mis Japana, izabrana je za najlepšu ženu sveta na svečanosti Izbor za mis univerzum, održanoj u ponedeljak uveče u prestonici Meksika.
Titulu prve pratilje osvojila je Natalija Gimaireš, mis Brazila, dok je druga pratilja postala Li Honaitis, 21-godišnja mis Venecuele. Treća pratilja je Hani Li iz Koreje, Kineskinja Ning Ningzang je osvojila titulu mis simpatija, dok je Ana Tereza Likaros, dvadesetdvogodišnja devojka s Filipina, osvojila titulu mis >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << fotogeničnosti. Naša predstavnica Teodora Marčić u Meksiku nije ušla u prvih petnaest.
Veče je obeležilo i nekoliko nezgoda. Nova misica je za vreme proglašenja bila izuzetno uzbuđena, te je joj je u jednom trenutku pala kruna s glave. Ipak, Mori se brzo snašla, te je uspela da uhvati krunu vrednu četvrt miliona dolara pre nego što je pala na pod. Mis Amerike Rejčel Smit, koja je osvojila titulu pete pratilje, prvo se okliznula, a zatim je prilikom davanja odgovora žiriju bila izviždana od strane meksičke publike. Mis Meksika je morala da promeni haljinu zbog motiva vezanih za krvavu pobunu katolika protiv meksičke vlade, a mis Ekvadora su kritikovali borci za prava životinja zbog korišćenja banderila koje se, inače, koriste u borbi protiv bikova. Ispad je napravio i organizator švedskog takmičenja za mis univerzum, povukavši mis Švedske s obrazloženjem da je izbor „uvredljiv za žene".
Organizacioni komitet za izbor mis univerzum pobednici na godinu dana stavlja na raspolaganje stan u Njujorku. Ona uz to dobija i platu, kompletnu garderobu i stipendiju za studije na Filmskoj akademiji u Njujorku.




