Izvor: Blic, 21.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jak zemljotres u Čileu

Jak zemljotres potresao je večeras jug Čilea, gde su se u poslednja tri meseca desile stotine potresa u procesu koji stručnjaci opisuju kao nastanak vulkana na dnu Tihog okeana.

Vlada je saopštila da po prvim izveštajima nema žrtava, niti veće materijalne štete od večerašnjeg zemljotresa na retko nastanjenom jugu.

Zemljotres se dogodio u 17:53 sati po Griniču (19:53 po srednjeevropskom vremenu), a magnituda je bila 6,2 stepena po Rihterovoj skali. Epicentar je bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Fjordu Ajsen, 2.050 kilometara južno od Santjaga.

Potres koji je trajao veoma dugo, izazvao je paniku među 35.000 stanovnika dva mala grada u blizni fjorda pod čijim dnom, na maloj dubini od oko deset kilometara u zemljinoj kori, kako se veruje, nastaje vulkan.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.