Izvor: B92, 18.Jan.2009, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izvučen avion iz reke Hadson

Njujork -- Avion koji je u četvrtak prinudno sleteo na reku Hadson nije potonuo već je izvučen iz vode uz pomoć specijalne dizalice.

Istražitelji su objavili detalje prvih razgovora sa pilotima o trenucima koji su prethodili padu aviona. Kopilot Erbasa Džef Skajls rekao je kako je primetio jato ptica i prokomentarisao savršenu formaciju u kojoj su letele.

Kada je kapetan Čezli Salenberger podigao pogled, staklo aviona je bilo zaklonjeno velikim, braon pticama.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Uskoro se začuo udarac, avion se zatresao i motori su prestali da rade, a osećao se miris izgorelih ptica.

Kapetan Salenberger je morao u sekundi da donese odluku da spusti avion na vodu, kako bi izbegao katastrofalni pad na grad.

Njujorški gradonačelnik Majkl Blumberg opisao je kapetana Salenbergera kao heroja i uručio mu ključeve grada Njujorka.

Gradonačelnik je takođe odao priznanje spasiocima koji su izvukli iz ledene vode svih 155 putnika i članova posade.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.