Izgoreo avion tajvanske kompanije

Izvor: Blic, 20.Avg.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izgoreo avion tajvanske kompanije

Avion „Boing 737” tajvanske aviokompanije „Čajna Erlajnz” zapalio se jutros oko deset časova i 20 minuta po japanskom vremenu na pisti aerodroma u gradu Naha.

Avion "Čajna Erlajnza" nije kontrolnom tornju nijednom rečju najavio problem, niti je kapetan po izbijanju požara pritisnuo dugme za automatsko gašenje požara, ističu japanski stručnjaci za vazdušni saobraćaj. Pet minuta po sletanju na Okinavu avion je stigao do terminala gde je iz desnog krila >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << izbila vatra.

Svi putnici, njih 157, od kojih su 18 bili japanski državljani, kao i članovi posade su za 90 sekundi evakuisani toboganima. Neposredno po izlasku poslednjeg putnika gorivo u desnom krilu i desni motor su eksplodirali, upravo u trenutku kada su pilot i kopilot počeli da kroz prozor iskaču iz kabine na pistu. Dva putnika su prebačena u bolnicu jer im je pozlilo.

Mada je evakuacija po izbijanju prvog požara dobro izvršena ostaje misterija zašto piloti na svojim instrumentima nisu zapazili nikakav problem sa motorima ili snabdevanjem goriva. Japanski stručnjaci ocenjuju da piloti zbog panike nisu aktivirali automatski sistem za gašenje požara i ukazuju na ranije nesreće koje su se desile ovoj kompaniji poznatoj izuzetno niskim cenama karata i relativno čestim smenama rukovodstva.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.