
Izvor: NoviMagazin.rs, 06.Jul.2019, 18:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Italijanski brod sa migrantima uplovio u Lampeduzu, bez obzira na zabranu
Italijanski spasilački brod Aleks sa 46 migranta uplovio je danas u luku na italijanskom ostrvu Lampeduza, bez obzira na zabranu vlade, proglasivši vanredno stanje, koristeći način na koji je to učinio nemački spasilački brod prošle nedelje.
Televizijski snimci prikazali su migrante, obučene u narandžaste prsluke, kako su aplaudirali dok je brod pristajao danas popodne. Međutim, iskrcavanje sa broda još nije počelo. Italijanski ministar policije, desničar Mateo Salvini, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << zabranio je uplovljavanje u italijanske luke svim privatnim brodovima koji spasavaju migrante.
On je izjavio da se Malta ponudila da prihvati migrante sa Aleksa, ali su nevladine organizacije ove ostrvske države saopštile da je Malta previše udaljena za ovaj italijanski brod. U međuvremenu, nemačka humanitrana grupacija Siaj je saopštila da njen brod sa 65 spasenih migranata plovi ka ostrvu Lampeduzi da se pridruži ovom italijanskom spasilačkom brodu.
Italijanski brod sa migrantima uplovio u Lampeduzu, bez obzira na zabranu
Izvor: Danas, 06.Jul.2019
Televizijski snimci prikazali su migrante, obučene u narandžaste prsluke, kako su aplaudirali dok je brod pristajao danas popodne. Članak Italijanski brod sa migrantima uplovio u Lampeduzu, bez obzira na zabranu se pojavljuje prvo na Dnevni list Danas.