Islamabad: Poginulo 25 svatova

Izvor: B92, 04.Jun.2012, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Islamabad: Poginulo 25 svatova

Islamabad -- Najmanje 25 svatova, među njima šestoro dece, poginulo je, a oko 60 je povređeno kada je autobus pao u provaliju u blizini pakistanske prestonice Islamabada.

Autobus je kasno sinoć prevozio 97 ljudi sa venčanja u Kahuti.

"Najmanje 23 ljudi, među njima šestoro dece i isto toliko žena je poginulo, a 60 je povređeno kada je autobus pao u provaliju", potvrdio je policijski zvaničcnik Džavad Tarik za agenciju AFP i dodao da je malo njih preživelo saobraćajnu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nesreću.

Saobraćajna nesreća se dogodila sinoć u 22.30 časova po lokalnom vremenu 25 kilometara istočno od Islamabada kada je vozač autobusa izgubio kontrolu u oštroj krivini na putu kod sela Nar, rekao je Tarik.

U autobusu je bilo 97 putnika koji su krenuli u okrug Čakval, sto kilometara južno od glavnog grada, posle obavljenog venčanja, a autobus su pratili mlada i mladoženja u zasebnom vozilu, dodaje AFP.

Izvori kažu da je više desetina putnika povređeno i odvedeno u bolnicu u Kahuti.

Inače, statistika teških saobraćajnih nesreća u Pakistanu jedna je od najgorih u svetu. Putevi i vozila slabo se održavaju, a saobraćajni propisi ne poštuju.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Survao se autobus sa svatovima

Izvor: Vesti-online.com, 04.Jun.2012

Najmanje 23 osobe, uključujući šestoro dece i isto toliko žena, poginulo je kada se autobus sa svatovima survao u provaliju nedaleko od Islamabada, glavnog grada Pakistana..."U nesreći koja se desila sinoć u 22.30 časova /po lokalnom vremenu/ povređeno je 60-tak osoba", izjavio je policijski...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.