Iranci napravili video igru o Salmanu Ruždiju

Izvor: S media, 27.Jun.2012, 22:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iranci napravili video igru o Salmanu Ruždiju

Poznati pisac Salman Ruždi je svojevremeno zbog svojih "Satanskih stihova" postao meta fatve koju je objavio ajatolah Homeini. Sada je postao i glavni lik iranske kompjuterske igre, čiji je cilj da poduči buduće generacije gde je nesrećni pisac zgrešio.

Posle posete Sarajevu Srpkinja primila islam

Ahmadinedžad saslušavan zbog lošeg upravljanja državom

Saudijci zabranili Dan zaljubljenih

Homeini je knjigu "Satanski Stihovi" proglasio >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << svetogrđem islama, a Ruždi je morao da pobegne. Dobio je policijsku zaštitu, a Velika Britanija je zbog njega na nekoliko godina prekinula diplomatske odnose s Iranom.

Zločin i kazna

Igru, nazvanu "Burni život Salmana Ruždija i izvršenje presude", razvila je Islamska studentska asocijacija, organizacija koju finansira iranska Vlada. Vest da se nalazi u završnoj fazi izrade objavljena je tokom drugog Međunarodnog sajma kompjutera, gde je Teheran bio domaćin.

U knjizi "Satanski Stihovi" Ruždi je pisao inspirisan životom proroka Muhameda, ali na način koji se nikako nije dopao iranskim religioznim vlastima. U Engleskoj je dobio Bukerovu nagradu, a u Iranu smrtnu presudu.

Izvor: Gardijan, Wikipedia, tportal.hr

Foto: tportal.hr

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.