Izvor: B92, 11.Jun.2010, 16:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Irak: Poginula dva američka vojnika
Bagdad -- U bombaškom napadu u Džalavli u centralnom delu Iraka danas su poginula dva američka vojnika, a šest ih je ranjeno, saopštila je vojska SAD u Iraku.
Vojnici su poginuli kada je eksplodirao jedan automobil bomba u blizini zajedničke iračko-američke patrole, precizirano je.
Irački zvaničnici prethodno su izjavili da je četvoro Iračana, dva policajca i dvoje civila, poginulo u napadu u Džalavli, ali nisu pominjali da među žrtvama ima i američkih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vojnika.
Kako su potvrdili zvaničnici lokalne bolnice, u tom napadu je ranjeno 26 ljudi.
Džalavla se nalazi 160 kilometara severno od Bagdada.
Od početka američke invazije na Irak 2003. godine, u toj zemlji život je izgubilo oko 4.400 vojnika SAD.









