Izvor: B92, 29.Apr.2013, 10:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Irak: Pet eksplozija, 36 mrtvih
Bagdad -- Najmanje 26 osoba je poginulo i više od 50 povređeno u pet bombaških napada širom Iraka, najnoviji je bilans koji su saopštili lekarski i bezbednosni izvori.
Pet automobila je eksplodiralo u nekoliko gradova u kojima pretežno žive šiiti.
Niko nije preuzeo odogovornost za napade, ali svetske agencije navode da su koordinisani napadi u civilnim zonama često delo terorističke organizacije Al Kaida. U najnovijem talasu nasilja u Iraku u proteklih sedam dana stradalo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je više od 240 ljudi.
Dva automobila su skoro u isto vreme eksplodirala u gradu Amari nadomak jedne pijace i gradilišta. U tom napadu poginulo je 18 osoba, a više od 40 ljudi je povređeno.
Usledio je napad automobilom bombom na pijaci u Divaniji, 130 kilometara južno od iračke prestonice, u kojem je poginulo devet osoba, a ranjeno 23.
Nekoliko sati kasnije, još jedan parkirani automobil-bomba eksplodirao je u Kerbali, 90 kilometara južno od Bagdada, kada su poginule tri osobe, a povređeno njih 14.
U Mahmudiji, 30 kilometara južno od glavnog grada Iraka, u eksploziji automobila bombe život je izgubilo šest ljudi, a ranjeno je 14.
Međusektaško nasilje eskaliralo je prošlog utorka, kada su snage bezbednosti pokušale da sprovedu hapšenja sunitskih demonstranata u severnom gradu Havidži. U okršajima koji su izbili ubijeno je 23 ljudi, od kojih trojica vojnika.
Sukobi su se ubrzo proširili i na druge sunitske oblasti u zapadnim i severnim provincijama u Iraku.
U napadima u Iraku najmanje devet poginulih, preko 50 povređenih
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 29.Apr.2013
Najmanje devet osoba je poginulo i više od 50 je povređeno u tri eksplozije automobila u Iraku, saopštili su u ponedeljak lekarski i bezbednosni izvori. Prema tim izvorima, sedam osoba među kojima i žene je ubijeno a 34 je povređeno u eksploziji automobila kod veoma posećene pijace u El Amari...






