Izvor: B92, 16.Sep.2008, 00:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Irak: Napad na policajce
Bagdad -- Najmanje 34 osobe su poginule, a 70 je ranjeno u tri odvojena bombaška napada koja su se dogodila u Iraku. Napadnuti i lokalni policajci
Prema poslednjim informacijama, u sinoćnjem bombaškom napadu žene samoubice u Balad Ruzu, oko 90 kilometara severno od Bagdada, poginule su 22 i ranjene su 33 osobe, na zabavi kojoj su prisustvovali lokalni policajci.
Među poginulima je i šef policije potpukovnik Mohamed Ašraf, navodi se u saopštenju policije. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
U odvojenim napadu, u Bagdadu, odnosno eksplozijama dve bombe koje su postavljene u kolima, poginulo je 12 osoba, a ranjeno je 37.
Uprkos poslednjim napadima, nasilje u Iraku je znatno opalo tokom poslednje četiri godine.
Iračke snage od početka ove godine vodile su sve veće bezbednosne akcije, a do kraja godine će preuzeti komandu u 12 od 18 regiona u Iraku.
Američki predsednik Džordž Buš je prošle nedelje najavio da će oko 8.000 američkih vojnika biti povučeno iz Iraka početkom naredne godine, dok će u Iraku ostati njih oko 138.000.
Irak: 34 mrtvih, 70 ranjenih protekle noći
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 16.Sep.2008
Najmanje 34 osobe su poginule, a 70 je ranjeno u tri odvojena bombaška napada koja su se dogodila sinoć u Iraku, saopćila je policija. Prema posljednjim informacijama, u bombaškom napadu žene samoubojice oko 90 kilometara sjeverno ..









