Izvor: B92, 31.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Irački ekstremisti oteli dva vozača
Dubai -- U Iraku su oteta dva vozača.
Militantna grupa Musabe al Zarkavija, koja je povezana sa terorističkom mrežom Al Kaide, otela je dvojicu vozača u Iraku i zapretila da će im odrubiti glave ukoliko u roku od 48 sati turska kompanija u kojoj su zaposleni ne prekine rad u toj zemlji, prenela je večeras televizija Al Džazira.
Arapska televizijska stanica emitovala je video snimak na kojem su prikazana dva čoveka kako čuče ispred grupe naoružanih maskiranih muškaraca, a iza njih mogao se videti transparent na kojem je pisalo ime Zarkavijeve grupe Tavhid i Džihad.
Televizijska stanica navela je da se taoci zovu Abdulrahman Damir i Said Anvar, ali nije precizirala čiji su državljani.












