Iračka vojska uhapsila 26 stranaca u Mosulu

Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Jul.2017, 17:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iračka vojska uhapsila 26 stranaca u Mosulu

Iračka vojska je uhapsila 26 stranaca u Mosulu, među kojima su dva muškarca, osmoro dece i 16 žena, zbog navodne povezanosti sa Islamskom državom (ID).

Neimenovani irački zvaničnici rekli su agenciji Asošiejted pres da su uhapšeni Čečeni, državljanke Rusije, Irana, Sirije, Belgije i Nemačke.

Žene su uhapšene ubog sumnje da su se borile na strani ID u Mosulu. Njihovi muževi su borci ID čija sudbina nije poznata. Uhapšena deca biće odmah prebačena u >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << zemlje porekle, navodi agencija AP.

Tinejdžerka iz Nemačke koja je promenila veru i pobegla od kuće je uhapšena u Mosulu zbog navodne povezanosti sa teroristima, javili su ranije danas nemački mediji, ali zvaničnici nisu mogli da potvrde da je se ona nalazi u grupi uhapšenih žena u Iraku.

Tužilac iz Drezdena Lorenc Hese rekao je da 16-ogodišnja Linda V. ima pomoć nemačkog konzulata u Bagdadu.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.