Izvor: Blic, 04.Feb.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'Inspektori' uzimali petlove
'Inspektori' uzimali petlove
HANOJ (Tanjug) - Uvek je bilo ljudi koji su znali da iz svake nesreće izvuku korist, pa su se tako neki i u Vijetnamu dosetili kako da iskoriste epidemiju ptičijeg gripa zbog koje je u toj zemlji ubijeno osam miliona pilića.
Snalažljiva grupa od 11 ljudi smislila je da se predstavljaju kao sanitarni inspektori i da, navodno zbog ptičijeg gripa, od odgajivača na jugu zemlje 'konfiskuju' petlove koje su kasnije koristili za borbe. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Imali su i 'zakonsko pokriće' u naredbi vlasti da se ubije i uništi sva perad u krugu od tri kilometra od svakog žarišta ptičijeg gripa. 'Operisali' su u provinciji Ben Tre u delti Mekonga, javila je lokalna štampa na koju se poziva agencija AFP.
U toku njihove prevarantske 'karijere' koja je trajala tri dana, uspeli su da prodaju stotinak petlova za borbe koje su veoma popularne u Vijetnamu, iako su zakonom zabranjene.
Uhapšeni su na osnovu prijava prevarenih odgajivača koji su prozreli njihovu igru. Prema zvaničnim podacima, 11 osoba je u Vijetnamu zaraženo virusom ptičijeg gripa H5N1, od kojih je devetoro umrlo.












