Izvor: Blic, 17.Avg.2016, 12:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Indonežanski mornar pobegao ekstremistima Abu Šajafa
Mornar iz Indonezije uspeo je danas da pobegne ekstremistima Abu Šajafa koji su oteli njegov brod i posadu pre dva meseca i dopliva do slobode, saopštili su filipinski zvaničnici.
Stanovnici ostrva Joko na Filipina pronašli su Muhameda Šajfrana (28) upetljanog u ribarsku mrežu nedaleko od obale.
On je pobegao od terorista koji su mu pretili odsecanjem glave, rekao je portparol filipinske vojske Filemon Tan.
Abducted Indonesian fisherman escapes from Abu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Sayyaf captivity as they were preparing to behead him https://t.co/8LgAGrl2W0
Ekstremisti Abu Šajafa oteli su početkom juna teretni brod sa sedam članova posade i 16 stranih državljana u blizini filipinske granice.
Indonezija, Malezija i Filipini složili su se u maju da sprovedu koordinirane patrole u pokušaju da osujete kidnapovanja i pljačku brodova.
Teroristi Abu Šajafa kidnapovali su 24 državljanina Indonezije od početka godine u Celebeskom moru na granici Malezije, Indonezije i Filipina. Većina talaca je oslobođena posle plaćanja otkupa.
#Indonesia sailor swims to escape militants in Southern #Philippines https://t.co/TigZBhXP3I via @Reuters #abusayyaf #piracy
Vlasti na Filipinima najavile su akciju protiv ekstremista koji su prošle godine odsekli glave dvojici kanadskih državljana.
Vašington i Manila navode da organizacija Abu Šajaf broji više od 400 boraca i smatraju je terorističkom.









