ID odgovorna za napade u S. Arabiji i Jemenu

Izvor: VOA, 22.Maj.2015, 22:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ID odgovorna za napade u S. Arabiji i Jemenu

Grupa Islamska država preuzela je odgovornost za samoubilački bombaški napad na šiitsku džamiju na istoku Saudijske Arabije u kojem je ubijeno najmanje 19 osoba, dok su desetine povređene.

Eksplozija se dogodila tokom podnevne molitve u džamiji Imam Ali u Katifu, provinciji na istočnoj obali većinski sunitskog muslimanskog kraljevstva. Državna agencija Saudi Pres potvrdila je vesti o napadu. Slike postavljene na društevnim mrežama pokazuju povređene ili poginule u napadu, >> Pročitaj celu vest na sajtu VOA << u krvavoj odeći, kako ih prebacuju u zgradu i ambulantna kola. Nema potvrde o broju poginulih. Ekstremistička grupa identifikovala je bombaša samoubicu kao Abu Amar al Naidija.

Takvi napadi su relativno retki u Saudijskoj Arabiji , iako zemlja deli dugačku granicu sa Jemenom i Irakom, koje se obe suočavaju sa snažnim nemirima. Takođe danas, Islamska država je preuzela odgovornost, putem društvenih mreža, za eksploziju ispred šiitske džamije u Sani, u Jemenu, u kojoj je povređeno namanje 12 osoba.

Nastavak na VOA...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta VOA. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta VOA. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.