Izvor: Blic, 28.Mar.2016, 15:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hani: Rusi snime sve što postavimo
Američki admiral Sesil Hani tvrdi da je Rusija ispred SAD u oblasti prikupljanja podataka, te da je američka strana zabrinuta kada postavlja infrastrukturne objekte, pošto Rusi mogu da ih snime iz vazduha.
"Smeta mi sposobnost Rusije da prikuplja podatke o ključnim objektima naše infrastrukture. Treba da budemo oprezni, kada već ne obraćamo pažnju na razvijanje tehnologije i koristimo film, dok ostali koriste digitalizaciju", navodi Hani.
On je govorio pred Odborom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za oružane snage američkog Senata, piše "Omaha Vorld-herald", i tamo objasnio da je Rusija usavršila aparate za snimanje iz aviona koji vrše inspekcijske prelete nad teritorijom SAD.
Na kamerama su, tvrdi Hani, napravljene dorade i na njima instalirani novi digitalni senzori, što omogućava Rusiji da dobije jasnije slike objekata, čak i tokom oblačnog vremena.
Istovremeno, na američkim avionima, prema riječima admirala, koriste se zastarjele filmske kamere.
Države članice OEBS-a 1992. godine potpisale su Sporazum o otvorenom nebu, koji je dozvolio članicama da vrše inspekcijske letove nad teritorijima ostalih zemalja.
Do sada su Sporazum potpisale 34 zemlje, uključujući Rusiju i SAD.
Amerikanci očajni: RUSI im SVE SNIMAJU
Izvor: Mondo, 28.Mar.2016
Američki admiral Sesil Hani tvrdi da je Rusija ispred SAD u oblasti prikupljanja podataka, te da je američka strana zabrinuta kada postavlja infrastrukturne objekte, pošto Rusi mogu da ih snime iz vazduha...Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock.."Smeta mi sposobnost Rusije da prikuplja podatke o ključnim...










