Izvor: Blic, 18.Sep.2016, 17:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hamenei ponovio svoje nepoverenje prema SAD

Vrhovni vođa Irana Ali Hamenei ponovio je danas da "apsolutno nema poverenje" u SAD, isključujući mogućnost da s Vašingtonom pregovara o regionalnim pitanjima.

- Zdrav razum mi nalaže apsolutno nepoverenje prema onima koji su pokazali neprijateljstvo prema Iranu - rekao je Hamenei i dodao da Amerikanci insistiraju da Iran s njima pregovara o regionalnim pitanjima, posebno o Siriji, Iraku, Libanu i Jemenu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Hamenei je dodao da SAD "nemaju drugi cilj nego da spreče prisustvo Irana u regionu" i to predstavlja "njihov glavni neuspeh".

Iran u Siriji podržava vlasti predsednika Bašara el Asada kome pruža vojnu podršku u upućivanju savetnika i dobrovoljaca na teren. SAD žele Bašarovu smenu i podržavaju opoziciju u toj zemlji.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.