HONG KONG: ZAPLENJENO 567 KILOGRAMA KOKAINA

Izvor: Kurir, 19.Sep.2011, 18:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HONG KONG: ZAPLENJENO 567 KILOGRAMA KOKAINA

HONG KONG - Policija u Hong Kongu zaplenila je rekordnih 560 kilograma kokaina i uhapsila osmoro ljudi, koji će se danas naći pred sudom.

Vrednost zaplenjene droge se procenjuje na 77 miliona američkih dolara

Policija je jutros saopštila da se radi o najvećoj zapleni kokaina koja se ikada dogodila u tom gradu, i da su među uhapšenima petoro Meksikanaca, jedan Amerikanac, kao i jedan Kolumbijac. Prema izveštajima medija, osma osoba je Kineskinja, supruga uhapšenog Kolumbijca, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << a oboje su žitelji Hong Konga.

Vrednost robe se procenjuje na 600 miliona hongkonških dolara, što bi bilo oko 77 miliona američkih dolara.

Hapšenja su počela u petak, na osnovu dojeve koju je dobio policijski biro za borbu protiv trgovine narkoticima. Racije su obavljene u jednom magacinu u predgrađu, koji je služio kao mesto gde se droga pakovala i skladištila, ali i na drugim lokacijama širom Hong Konga.

Prema saopštenju policije, kokain je bio sakriven u materijalu za reciklažu. Pretraživanje magacina površine 930 kvadratnih metara trajalo je dva dana i u njemu je učestvovalo više od 100 policajaca, piše list Hong Kong standar

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.