Gutereš u poseti Bagdadu

Izvor: Blic, 30.Mar.2017, 17:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gutereš u poseti Bagdadu

Generalni sekretar UN Antonio Gutereš nalazi se u poseti Iraku, saopšteno je iz ove međunarodne organizacije.

Gutereš je posetio Bagdad usred humanitarne krize izazvane višemesečnim borbama protiv Islamske države u Mosulu.

Uporedo sa dolaskom Gutereša, Islamska država preuzela je odgovornost za teroristički napad koji se desio sinoć u Bagdadu.

Planirano je da se Gutereš sastane sa predsednikom Iraka Fuadom Masumom, kao i sa premijerom Hajder al >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Abadijem i predstavnicima iračkog parlamenta, pre posete kurdskoj regiji na severu zemlje, prenosi AP.

Prema podacima UN, od početka vojnih operacija u Mosulu, više od 350.000 ljudi je bilo primorano da ode u izbeglištvo.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.