Izvor: B92, 03.Apr.2010, 22:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Graničari ranili pet migranata

Rafa -- Egipatski graničari ranili su pet, a uhapsili 15 afričkih migranata koji su pokušali ilegalno da uđu u Izrael.

Zvaničnik egipatske službe bezbednosti je naveo da su graničari prvo ispalili hice upozorenja kako bi sprečili migrante da pređu granicu sa Izraelom, južno od Rafe. Ranjeni su prebačeni u obližnju bolnicu. Mnogi migranti u potrazi za političkim azilom i poslom, pokušavaju da uđu u Izrael, uz pomoć beduinskih krijumčara ljudima.

Egipatski graničari u prethodne dve godine su ubili nekoliko desetina migranata, što je naišlo na kritike organizacija za zaštitu ljudskih prava.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.