Izvor: Blic, 01.Okt.2008, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gorbačov osniva novu stranku
Bivši sovjetski lider Mihail Gorbačov udružiće snage sa ruskim tajkunom Aleksandrom Lebedevim i formiraće novu političku partiju koja će biti nezavisna od Kremlja, izjavio je milijarderski biznismen u utorak, a prenosi Rojters.
Gorbačov (77), osvojio je Nobelovu nagradu 1990. godine zbog mirovne revolucije godinu ranije koja je uvela demokratiju u Istočnu Evropu nakon decenija sovjetske kontrole.
Iako mu se na Zapadu dive, kod kuće je on veoma nepopularan >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zbog predvođenja raspada Sovjetske unije 1991. godine koji je doveo do ekonomskog i političkoh haosa.
Gorbačov je pokrenuo inicijativu o planovima za formiranje nove partije, napisao je Lebedev na svom sajtu.
"On je dao slobodu našem narodu, ali mi nismo naučili kako da je iskoristimo", napisao je Lebedev, koji je rekao da je privremeno ime nove partije "Nezavisna demokratska partija".
Stranka će se zalagati za zakonske i ekonomske reforme i promovisaće rast nezavisnih medija. Lebedev je takođe napomenuo da ne planira da finansira stranku, već je naglasio da bi partija trebalo da bude finansirana samo iz "nevladinih izvora".
Prema njegovim rečima, partija će se zalagati za razvoj nezavisnih medija, reformu sudskog sistema i za veću ulogu parlamenta.
Gorbačov se vraća u politiku?
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 30.Sep.2008, 22:37
Bivši sovjetski lider Mihail Gorbačov udružiće snage sa ruskim tajkunom Aleksandrom Lebedevim s kojim će osnovati novu političku stranku nezavisnu od uticaja Kremlja, najavljeno je na internet stranici ovog ruskog milijardera.Gorbačov je ..





