GANGSTERSKI MUZEJ U LAS VEGASU

Izvor: Kurir, 30.Mar.2011, 22:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GANGSTERSKI MUZEJ U LAS VEGASU

LAS VEGAS - U hotelu Tropikana, u Las Vegasu danas je otvoren muzej gangstera "Mob Ekspiriens" u kojem su izloženi predmeti koji su nekada pripadali najpoznatijim kriminalcima američkog podzemlja.

U hotelskom kazinu koji je nekada bio centar okupljanja američkih gangstera, otvoren je muzej u kojem je prikazana velika kolekcija autentičnih predmeta, suvenira, fotografija i videozapisa organizovanog kriminala koji je nekada gospodario ulicama Las Vegasa.

Otvaranju muzeja prisustvovao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je glumac Džjems Kan, zvezda filma "Kum", glumac iz "Sopranosa" Frenk Vinsent, Miki Rurk, Siev Čiripa i Toni Siriko, a crvenim tepihom prošetale su Pamela Anderson i Rita Rudner. Otvaranju muzeja prisustvovale su i porodice nekadašnjih ozloglašenih kriminalaca.

U muzeju se može videti dnevnik mafijaša Mejera Lanskog, Spilotrov pištolj i porodične fotografije i kućni videozapisi brojnih ozloglašenih kriminalaca.

Čelni ljudi muzeja istakli su da ne opravdavaju organizovani kriminal, već samo žele da mu pristupe iz pravog ugla.

U ovom muzeju, kako kažu, posetioci će moći saznati više o organizovanom kriminalu koji je nekada vladao u Las Vegasu, o pranju novca i nasilju, prenose američki mediji.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.