GAF U PROGRAMU Kern: Bili smo na Mesecu

Izvor: Blic, 16.Jan.2017, 01:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GAF U PROGRAMU Kern: Bili smo na Mesecu

Austrijski kancelar Kristijan Kern izjavio je na državnoj televiziji ORF da su Austrijanci bili na Mesecu.

Kancelar je, odgovarajući na pitanje da li planira da pošalje jednog Austrijanca na Mesec, u emisiji "„Preseštunde"“, odgovorio: „"Imali smo Fibeka na Mesecu“".

Međutim, Franc Fibek jeste prvi Austrijanac u svemiru, ali nikada nije bio na Mesecu.

Naime Fibek je bio prvi „kosmonaut“ iz Austrije, pa je dobio naziv „Austronaut“ od strane medija.

On je 1991. obišao svemirsku stanicu "„Mir"“, na kojoj je proveo nedelju dana.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

GAF Austrijski kancelar: Bili smo na Mesecu

Izvor: Blic, 16.Jan.2017

Austrijski kancelar Kristijan Kern rekao je u subotu na državnoj televiziji ORF da su Austrijanci bili na Mesecu...Kancelar je u emisiji "Preseštunde" na pitanje da li planira da pošalje jednog Austrijanca na Mesec rekao "imali smo Fibeka na Mesecu"...Međutim Franc Fibek jeste prvi Austrijanac u...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.