Izvor: Blic, 16.Jan.2017, 01:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GAF U PROGRAMU Kern: Bili smo na Mesecu
Austrijski kancelar Kristijan Kern izjavio je na državnoj televiziji ORF da su Austrijanci bili na Mesecu.
Kancelar je, odgovarajući na pitanje da li planira da pošalje jednog Austrijanca na Mesec, u emisiji "Preseštunde", odgovorio: "Imali smo Fibeka na Mesecu".
Međutim, Franc Fibek jeste prvi Austrijanac u svemiru, ali nikada nije bio na Mesecu.
Naime Fibek je bio prvi kosmonaut iz Austrije, pa je dobio naziv Austronaut od strane medija.
On je 1991. obišao svemirsku stanicu "Mir", na kojoj je proveo nedelju dana.
GAF Austrijski kancelar: Bili smo na Mesecu
Izvor: Blic, 16.Jan.2017
Austrijski kancelar Kristijan Kern rekao je u subotu na državnoj televiziji ORF da su Austrijanci bili na Mesecu...Kancelar je u emisiji "Preseštunde" na pitanje da li planira da pošalje jednog Austrijanca na Mesec rekao "imali smo Fibeka na Mesecu"...Međutim Franc Fibek jeste prvi Austrijanac u...







