Izvor: RTS, 27.Avg.2015, 22:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Francuska, bitka protiv bacanja hrane
Veliki distributeri namirnica i francuska vlada postigli su dogovor o merama za sprečavanje rasipanja hrane.
Tako su veliki distributeri dužni da podrže poklanjanje neprodate hrane humanitarnim organizacijama što će država finansirati, rečeno je posle sastanka predstavnika velikih lanaca samoposluga sa francuskom ministarkom za ekologiju, Segolen Roajal, prenosi Beta.
Segolen Roajal >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i predstavnici velikih lanaca samoposluga potpisali su "konvenciju o dobrovoljnom angažovanju u borbi protiv rasipanja hrane".
Trgovci tako moraju da prestanu da uništavaju neprodate namirnice, a moraju i da ograniče označavanje "roka za optimalno korišćenje" namirnica koji je sada na velikom broju prehrambenih proizvoda, uključujući i sirće i šećer.
Nove obaveza se za sada odnose samo na prodavnice veće od 400 kvadratnih metara, koje će morati i da obuče osoblje da ne baca hranu.
Po jednom nedavnom izveštaju, svaki stanovnik Francuske godišnje baci u proseku 20 do 30 kilograma hrane, odnosno ukupno 12 do 20 milijardi evra. Veletrgovci su, međutim, direktno odgovorni za samo pet do deset odsto te štete, ugostiteljstvo za 15 odsto, a za čak 70 odsto krivac su domaćinstva.
U Francuskoj borba protiv rasipanja hrane
Izvor: Akter, 27.Avg.2015
Veliki distributeri namirnica i francuska vlada danas su postigli dogovor o merama za sprečavanje rasipanja hrane..Tako su velik idistributeri dužni da podrže poklanjanje neprodate hrane humanitarnim organizacijama što će država finansirati, rečeno je posle sastanka predstavnika velikih lanaca...












