Izvor: NoviMagazin.rs, 03.Apr.2019, 10:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Filipini zaplenili 757 tarantula iz Poljske

Filipinski carinici su bili zaprepašćeni kada su otvorili lepo upakovane kutije keksa i ovsene kaše koje su doletele čak iz Poljske i u njima videli stotine živih tarantula.

Carina je zaplenila 757 paukova u pošti nedaleko od međunarodnog aerodroma u Manili a nešto kasnije uhapsila Filipinca koji je pokušao da preuzme tarantule. Paukove je nazvao "kolekcionarskim predmetima".

Filipinski zakoni o divljim životinjama zabranjuju trgovinu, skupljanje i posedovanje >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << takvih paukova, popularnih ljubimaca među ljubiteljima arahnida, bez neophodnih dozvola.

Uprkos zaprećenih visokih novčanih kazni i kazni zatvora, u Manili je carina od prošle godine zaplenila stotine primeraka velikog broja vrsta. Među njima su gekoi, iguane, kameleoni i popularni gmizavci zvani bradati zmajevi.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

JEZIVA POŠILJKA ZAPREPASTILA CARINIKE: 800 živih tarantula pronađeno u kutijama keksa! Evo koliko vrede na tržištu! (FOTO)

Izvor: Kurir, 03.Apr.2019

Filipinski carinici su bili zapanjeni kada su otvorili pakete veoma lepo upakovane nalik luksuznim kutijama keksa za poklone, sa sve ukrasnim trakama, poslatim iz Poljske. Unutra je bilo skoro 800 živih tarantula.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.