FRANCUZI ZAPLENILI TRI I PO TONE KOKAINA

Izvor: Kurir, 17.Feb.2011, 19:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FRANCUZI ZAPLENILI TRI I PO TONE KOKAINA

FORT D FRANS - Oko 3,6 tona kokaina zaplenila je francuska ratna mornarica u blizini francuskih Antila, saopštili su vojni izvori.

"Ovo je druga najveća zaplena kokaina na Antilima" rekao je šef francuskih snaga kontra admiral Lik Rafaeli. Droga je pronađena u skrivenim bunkerima na brodu "Titan" koji plovi pod zastavom Venecuele a posadu većinom čine državljani Hondurasa i Kolumbije.

Francuske snage uključene su u akciju "Rojal Karibijan" u kojoj zajedničkim naporima sa SAD i drugim zemljama pokušavaju da prekinu lanac trgovine drogom na Karibima. Prethodno su zaplenili 4,3 tone kokaina 2006. godine.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.