Evropa nas teši: Biće bolje...

Izvor: Vesti-online.com, 13.Dec.2016, 21:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evropa nas teši: Biće bolje...

Evropski komesar za proširenje Johanes Han izjavio je u utorak uveče da veruje da će Srbija sledeće godine otvoriti više poglavlja nego u ovoj godini.

Han je na konferenciji za novinare posle međuvladine konferencije u Briselu, rekao da je "odlučeno da danas budu otvorena dva poglavlja, ali da je siguran da će Srbija uskoro otvoriti i poglavlje 26, posle čega će se videti dalji koraci".

On je naveo da EU ima 28 zemalja članica, da uvek postoje diskusije o otvaranju >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << poglavlja, da “za neke odluke treba vremena”, ali da je siguran da to što poglavlje 26 nije otvoreno neće imati uticaja na pregovarački proces.

- “Mislim da nismo izgubili puno vremena” - rekao je Han.

On je istakao da je siguran da će u 2017. godini biti otvoreno više poglavlja nego ove godine, tokom koje je Srbija otvorila četiri poglavlja.

Upitan kako komentariše to što je premijer Srbije Aleksandar Vučić odlučio da ne prisustvuje međuvladinoj konferenciji, Han je rekao da "poštuje to što je Vučić ranije prisustvovao međuvladinim konferencijama, što, naveo je, pokazuje njegovu posvećenost evropskom putu Srbije".

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.