Izvor: B92, 18.Jul.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

El Baradej: Severna Koreja je najveća opasnost

Beč -- Šef Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) Mohamed El Baradej izjavio je u petak da Severna Koreja trenutno predstavlja najveću pretnju u vezi sa nuklearnim oružjem, ali da je ohrabren inicijativom Kine za obnavljanje pregovora sa Pjongjangom. El Baradej je izrazio zabrinutost povodom nedavnih izveštaja o tome da je Severna Koreja okončala preradu 8.000 iskorištenih šipki nuklearnog goriva, kako bi iz njih izdvojila plutonijum, koji se koristi u izradi oružja. "Iskreno se nadam da će međunarodna zajednica hitno usmeriti svoje napore na vraćanje Severne Koreje pod okrilje Sporazuma o neširenju naoružanja", rekao je El Baradej tokom rasprave o budžetu IAEA.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.