Izvor: B92, 18.Jul.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
El Baradej: Severna Koreja je najveća opasnost
Beč -- Šef Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) Mohamed El Baradej izjavio je u petak da Severna Koreja trenutno predstavlja najveću pretnju u vezi sa nuklearnim oružjem, ali da je ohrabren inicijativom Kine za obnavljanje pregovora sa Pjongjangom. El Baradej je izrazio zabrinutost povodom nedavnih izveštaja o tome da je Severna Koreja okončala preradu 8.000 iskorištenih šipki nuklearnog goriva, kako bi iz njih izdvojila plutonijum, koji se koristi u izradi oružja. "Iskreno se nadam da će međunarodna zajednica hitno usmeriti svoje napore na vraćanje Severne Koreje pod okrilje Sporazuma o neširenju naoružanja", rekao je El Baradej tokom rasprave o budžetu IAEA.









