Eksplodirao brod sa azilantima

Izvor: RTS, 16.Apr.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplodirao brod sa azilantima

Najmanje tri osobe su poginule, a deset povređeno u eksploziji ribarskog broda na kome je bilo 49 izbeglica najverovatnije iz Avganistana, koji su pokušavali da se domognu Uskršnjih ostrva. U proteklih nekoliko meseci na Uskršnjim ostrvima zadržano je 379 osoba iz Avganistana, Iraka i Šri Lanke.

Najmanje tri osobe su poginule, deset je povređeno, među kojima i četiri australijska mornara, kada je eksplodirao ribarski brod na kome je bilo 49 izbeglica, najverovatnije iz >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Avganistana, koji su pokušavali da se domognu australijskih Uskršnjih ostrva.

Ribarski brod presrela je australijska mornarica u blizini grebena Ašmor, između Australije i Indoneziji, i plovio je pod njenom pratnjom kada je eksplodirao.

U trenutku eksplozije na brodu se nalazilo i nekoliko australijskih mornara, pored članova posade, za koje se veruje da su indoneženski ribari.

Kao uzrok nesreće pominje se eksplozija gasa na brodiću.

"Ne mogu da spekulišem o uzroku nesreće. Slučaj će istražiti vlasti u čijoj je to nadležnosti", izjavio je admiral australijske Kraljevske mornarice Alan di Tua.

Od septembra prošle godine na Uskršnjim ostrvima, između Australije i Indonezije, zadržano je oko 379 osoba, najviše iz Avganistana, Iraka i Šri Lanke.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.