Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Apr.2009, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Deset zatvorenika izgorelo uz Čileu
SANTIJAGO - Najmanje 10 zatvorenika je izgubilo život u požaru koji je izbio u zatvoru nedaleko od čileanskog glavnog grada Santijaga tokom sukoba rivalskih bandi osuđenika, izjavio je direktor bezbednosnih snaga zaduženih za zatvore.
U požaru su sinoć teško povređene tri osobe, izjavio je Alehadro Himenes, direktor čileanskih žandarma.
"Imamo 10 mrtvih", rekao je Himenes čileanskim medijima.
Lokalni radio je javio da su sve žrtve u požaru >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << zatvorenici. Jedna grupa zatvorenika je bacila gorivo u zajedničku ćeliju gde je rivalska grupa zatvorenika bila zatvorena.
Gorivo je verovatno bilo iz malih peći čija upotreba je u zatvoru Kolina dozvoljena, objasnio je Himenes.
"Sukob se završio u požaru...tri osobe su povređene, dve hladnim oružjem, jedna je pretrpela opekotine", rekao je Himenes, dodajući da je požar pod kontrolom, preneo je Rojters.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
















