Izvor: Blic, 31.Dec.2011, 23:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Demonstracije širom Bahreina
Širom Bahreina danas su organizovane masovne demonstracije, a prilikom intervencije policije u Manami je poginuo jedan petnaestogodišnjak, koga je iz neposredne blizine u grudi pogodila čaura suzavca.
Demonstranti, koji su zathevali ostavku vlade, odgovorili su na gumene metke i suzavac, kamenicama i svim vrstama pirotehnike.
Zahteva se i pušatnje iz zatvora opozicionih aktivista, koji su u zatvoru bili mučeni, kao i podizanje optužnice i suđenje za policajce koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su bili odgovorni za ubistvo 35 demonstranata pre deset meseci, kada je počelo "arapsko proleće", prenosi AP.
Demonstracije organizuju Šiti, kojih u Bahreinu imao 70 odsto, ali državom vladaju Suniti, iako su velika manjina u toj ostrvskoj državi.
Povezane vesti: U Siriji danas poginulo još šest demonstranata Više od 200.000 ljudi demonstrira u Siriji Dan besa u Maroku Novi sukobi u Kairu, Vojni savet upozorava da neće tolerisati pritiske Vlada Bahreina priznala da je bilo prekomerne upotrebe sile







