Izvor: B92, 24.Sep.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dejtonski model za posleratni Irak

Ženeva -- Ambasador Austrije pri Ujedinjenim nacijama u Ženevi Volfgang Petrič rekao je da podržava dejtonski model za posleratni Irak. Petrič, koji je od 1999. do 2002. obavljao dužnost predstavnika međunardone zajednice u Bosni i Hercegovini, ocenjuje da bi arapsko-islamskom savetom za primenu mira moglo biti garantovano povezivanje susednih zemalja u proces demokratizacije. On je upozorio da bi preuzimanje neostavarivih zadataka u Iraku moglo da znači "smrtonosni udar za UN". "Međunarodna zajednica mora da razmisli kako da pronađe izlaz iz dileme između jake prisutnosti SAD i sumnjičave reputacije UN u Iraku posle 10 godina embarga", rekao je Petrič, ocenjujući da bi dejtonski model mogao da pruži podstrek za to.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.