Izvor: Blic, 13.Okt.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dečak umro od ptičjeg gripa
U Indoneziji je od ptičjeg gripa umro 12-godišnji dečak, čime se broj žrtava tog smrtonosnog virusa u zemlji popeo na 88, saopštilo je danas indonežansko ministarstvo zdravlja.
Jedan zvaničnik centra za ptičji grip u ministarstvu zdravlja izjavio je ranije da nije jasno kako je dečak iz grada Tangerang, u provinciji Zapadna Java, dobio virus, ukazujući da su neki pilići uginuli u komšiluku, prenela je agencija Rojters.
"Tim sprovodi istragu da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bi otkrio kako je dečak zaražen i čekamo rezultate", rekao je zvaničnik Dasvir Nurdin. Najčešći način zaraze je preko inficirane živine.
U Indoneziji je potvrđeno 109 slučajeva ptičjeg gripa, a 88 ljudi je umrlo.
Stručnjaci se pribojavaju da bi virus H5N1 mogao da mutira u oblik koji bi se lako prenosio s čoveka na čoveka, što bi dovelo do pandemije u kojoj bi milioni ljudi mogli da umru.











