Izvor: Blic, 02.Dec.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Da li je Bler psihopata?
Da li je Bler psihopata?
LONDON (Tanjug) - U poslednje vreme se u britanskoj štampi sve češće pojavljuju sumnje da je premijer Toni Bler 'mentalno oboleo' i da je 'psihopata i lud', upozorava juče londonski 'Gardijan'.
List izdvaja ocene uglednog komentatora 'Tajmsa' Metju Parisa da premijer Bler sve više 'gubi vezu sa realnošću' i poznatog neuropsihologa Pola Broksa da je britanski lider 'verovatni psihopata'. Broks u nedeljniku 'Nju stejtsman' tvrdi >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da premijer Bler ima 'sumnjivu i neiskrenu ličnost'.
Nedeljnik 'Spektejtor' je ranije ukazivao na Blerovu sklonost ka lažima, čak i kada to nije bilo potrebno. Tako je, ističe nedeljnik, Bler lagao i o nekim davnim detaljima iz detinjstva koji danas nemaju nikakvog značaja.
Sumnje u Blerovo menatalno zdravlje su postale toliko ozbiljne pa se, u najnovijem broju, njima bavi i stručni časopis Kraljevskog medicinskog udruženja. Čuveni psihijatar Alan Beveridž piše u medicinskom žurnalu da je na osnovu onoga što se javno piše teško reći da li je premijer Bler lud. On, međutim, smatra da su to 'sumnjive dijagnoze' i veruje da su sve te Blerove osobine, kao što su neiskrenost i sklonost ka glumi deo njegove bivše advokatske profesije. Advokati su ljudi koji su u stanju da brane i nešto u šta ne veruju, primećuje ugledni psihijatar.
Beveridž istovremeno podseća da nije nepoznato da mnogi ljudi na visokim političkim funkcijama povremeno imaju 'napade čudnog ponašanja'.












